Teleskop zwierciadlany Levenhuk SkyMatic 135 GTA montaż azymutalny

SkyMatic 135 GTA

Producenta

SkyMatic 135 GTA to teleskop zwierciadlany, umiejscowiony na montażu azymutalnym i z funkcją GoTo. Duża apartura pozwala na prowadzenie obserwacji astronomicznych, a także sprawdzi sie jako przyrząd astrofotografii. Przy jego pomocy możesz prowadzić szczegółowe obserwacje między innymi Księżyca, planet, mgławic i galaktyk, a także wielu innych ciał niebieskich. Powiększenie teleskopu wynosi 260x, co zapewnia najwyższą możliwą jakość obrazu przy takim powiększeniu. Dołączone do zestawu okulary achromatyczne o średnicy 1,25 cala wpływają na lepszą jakość obrazu.

Więcej szczegółów

Wysyłka 24-48h

3 749,95 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Płacisz za zakupy tak jak lubisz
Płacisz za zakupy tak jak lubisz

Opis funkcji

Powiększenie 260x
Ogniskowa 650 mm
Poziom zaawansowania entuzjaści
Obserwowane obiekty planetarne
Typ montażu azymutalny (AZ)

Więcej informacji

W teleskopie wykorzystano układ optyczny wykonany ze szkła pokrytego pełną, wielowarstwową powłoką. Pole widzenia wynosi 50-52 stopnie. Teleskop jest montowany na sterowanym komputerowo montażu azymutalnym AZ 114 GT SynScan. Funkcja GoTo zapewnia bardzo dokładną lokalizację obiektów. W systemie komputerowym zapisane są współrzędne ponad 42 900 ciał niebieskich. Urządzenie kompatybilne jest z systemem operacyjnym Windows 7 i 8. Do każdego teleskopu dołączona jest dożywotnia karta gwarancyjna.

Amatorska astronomia i obserwacja nieznanych obiektów to bez wątpienia jedno z najciekawszych hobby. Żyjemy w czasach różnych odkryć, kosmicznych i naukowych, więc nic dziwnego, że tajemnice wszechświata i nieba przyciągają coraz więcej ambitnych entuzjastów tej dziedziny nauki. Każdy kto chce przystąpić do grona badaczy na pewno zastanawia się jak wybrać teleskop amatorski? Jest to bardzo ważna decyzja mająca wpływ na Twoją przyszłość w świecie astronomii, ponieważ ten teleskop będzie Twoim towarzyszem przez dłuższy czas i pokaże Ci najlepsze widoki, które wcześniej były dla Ciebie niedostępne. Należy zadać sobie pytanie, co będziesz mógł oglądać za pomocą teleskopu oraz jaka jakość i wygoda obsługi będzie temu towarzyszyć. Wybór teleskopu to ważna decyzja, ponieważ musisz się zastanowić czy oglądać obiekty planetarne chcesz tylko z okna sypialni czy jako pasjonat będziesz pracować w terenie. Czasami, okazuje się, że astronomiczne zdarzenie stulecia bedzie widoczne tylko w odpowiedniej lokalizacji i sprzyjających warunkach. Wtedy nie ma czasu na proste, ale nieporęczne sprzęty. Musisz być gotowy na pakowanie i wyjazd, aby zobaczyć je za wszelką cenę. Po drugie, Twój przyrząd powinien być solidny i niezawodny, więc powinieneś wybrać pewny, wytrzymały i stabilny montaż. Warto także pomyśleć, czy chcesz obserwować niebo w klasyczny sposób i samemu szukać obiektów, czy wolisz cieszyć się zdobyczami techniki i szybko osiągnąć cel dzięki montażowi z funkcją GoTo. Będziesz też z pewnością wolał większą aperturę i układ optyczny lepszej jakości.

Słownik pojęć stosowany przy podziale teleskopów.

Typ montażu:

Teleskop Azymutalny (AZ) - prosty montaż z dwoma osiami obrotu. Najlepiej pasuje do niewielkich i lekkich teleskopów.

Teleskop Paralyktyczny (EQ) - pozwala śledzić ruch dzienny ciał niebieskich. Posiada specjalistyczne tarcze (podziałki) do obserwacji za pomocą współrzędnych.

Teleskop z funkcją GoTo - napęd sterowany komputerowo i automatyczna nawigacja pozwalają na obserwację nieba bez map.

Konstrukcja optyczna:

Refraktor - to system soczewkowy, który idealnie sprawdza się do obserwacji w mieście. Na obraz nie mają wpływu zewnętrzne źródła światła.

Teleskop zwierciadlany - system zwierciadlany jest dobry do obserwacji poza miastem gdzie nie ma zewnętrznych źródeł światła. Znany jest również jako teleskop Newtona.

Katadioptryczny - jest to połęczenie systemu soczewkowego i zwierciadlanego. Umożliwia to osiągnięcie kompaktowych rozmiarów urządzenie jednak przy wyższej cenie. Można stosować w mieście i poza nim.

Ze względu na obserwowane objekty telskopy dzielimy na:

Planetarne - posiadają średnie powiększenie, pozwalają na wyraźną obserwację planet i innych obiektów Układu Słonecznego

Głębokie niebo - najwyższy poziom powiększenia pozwala no obserwację obiektów położonych daleko w kosmosie i szczegółową obserwację planet Układu Słonecznego.

Naziemne - są to teleskopy o niskim powiększeniu. Zestaw może zawierać również pryzmat prostujący.

Szczegóły:

Konstrukcja optyczna: teleskop Newtona
Powłoka układu optycznego: pełna, wielowarstwowa powłoka
Apertura: 130mm
Ogniskowa: 650mm
Maksymalne powiększenie: 260x
Liczba przysłony: f/5,0
Próg rozdzielczości w sekundach kątowych: 1,1
Ograniczenie wielkości gwiazdowej: 12,6
Okulary: achromatyczne, SUPER 10, SUPER 25
Średnica okularu: 1,25
Szukacz: 6x30
Tubus ogniskujący: zębatkowy, 1,25
Statyw: stalowy
Wysokość statywu (regulowana): 630-1150,,
Sterowanie teleskopem: auto-tracking (automatyczne śledzenie obiektów)
Montaż: azymutalny 114 GT
Zakres ruchu: serwosilniki
Prędkość prowadzenia: tor, księżycowa, słoneczna
Dokładność wskazywania: do 10 minut kątowych
Tryb śledzenia: naprowadzanie dwuosiowe
Metoda ustawiania: ustawianie na najjaśniejszą gwiazdę, ustawianie na dwie gwiazdy
Pilot ręcznego sterowania: AZ SynScan
Obiektów w bazie danych: 42 900
Zasilanie: 1A, 11-15V DC
Masa: 12 kg
Wymiary opakowania (dł. x szer. x wys.): 44 × 26 × 100 cm

30 Inne produkty w tej samej kategorii: